اطلاعیه مهم

کلیه اطلاع رسانی های بهداشتی و درمانی پیرامون کرونا ویروس از طریق این وبگاه به اطلاع عموم هم استانی های عزیز می رسد.

اخبار > افزایش آمار جان باختگان کرونا به 31 مورد در کهگیلویه و بویراحمد/ دکتر یزدانپناه؛ ما مجبور به تحمل ویروس کووید-19 هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش آمار جان باختگان کرونا به 31 مورد در کهگیلویه و بویراحمد/ دکتر یزدانپناه؛ ما مجبور به تحمل ویروس کووید-19 هستیم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 31 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی جدید گزارش شد که این دو مورد 71 ساله و 79 ساله دچار بیماری زمينه ای و اهل دهدشت و گچساران بودند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه گفت: در بیستمین روز از تیرماه، 58 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه 7 بیمار نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1563 مورد گزارش شده است.

دکتر یزدانپناه اظهار داشت: از 207 جواب دریافت شده از آزمایشگاه، بيشترين درصد و موارد مثبت از شروع كرونا امروز گزارش شده است كه مربوط به شهرستان های گچساران(٣٨ درصد موارد مثبت)، بويراحمد( ٢٨ درصد)،دنا( ١٤درصد)، كهگيلويه (١٢ درصد) و بقيه موارد در شهرستان هاي لنده و باشت بوده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌های آلوده  را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده  و مسافرت به شهرها و استانهاي مجاور نداشته باشند .
وی عنوان کرد: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.

دکتر یزدانپناه یادآور شد:  استان در  مرحله عبور از موج اول كرونا است كه مي تواند لطمات جبران ناپذيري به سلامت و جان مردم استان وارد كند.

وي افزود: تا كشف واكسن و داروهاي موثر مجبور به تحمل ویروس کووید-19 هستیم. این ويروس ضعیف نشده است و باید کارهای روزمره خود را همراه با رعايت دستورالعمل های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به خود و اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

وی خاطر نشان کرد: شدت بيماري و كشندگي بيماري بستگي به سن، بيماري ( بيماري هاي)زمينه اي، تعداد ويروس وارد شده و يا تكثير يافته در بدن، كيفيت مراقبت هاي درماني  ارايه شده، نحوه برخورد پزشكان و پرستاران با بيمار، داشتن روحيه اميدواري و شفاعت از خداوند متعال دارد.


٠٧:٤٥ - شنبه ٢١ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٣٧٠    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج
مطالب آموزشی
فیلم های آموزشی
بروشورها
فایل های آموزشی
پاورقی صفحه

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد و ذکر مطلب از این وب سایت بدون هر گونه تغییر در محتوا و متن مجاز می باشد.

تهیه و طراحی در اداره آمار و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج © 2020