اطلاعیه مهم

کلیه اطلاع رسانی های بهداشتی و درمانی پیرامون کرونا ویروس از طریق این وبگاه به اطلاع عموم هم استانی های عزیز می رسد.

اخبار > افزايش دو و نیم برابري بيماران كرونايي استان در طي يك ماه گذشته/فوت یک بیمار دیگر مبتلا به کرونا در استان


  چاپ        ارسال به دوست

افزايش دو و نیم برابري بيماران كرونايي استان در طي يك ماه گذشته/فوت یک بیمار دیگر مبتلا به کرونا در استان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا پیش از یک ماه گذشته شمار مبتلایان در استان 680 نفر بود ولی متاسفانه در این یک ماه شمار مبتلایان به کرونا در استان افزایش دو و نیم برابری نگران کننده ای داشت، به گونه‌ای که میزان موارد مثبت از ۷ درصد به روزانه ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه در برنامه زنده استودیو سلامت که دوشنبه شب از شبکه استانی دنا پخش شد، ابراز داشت: شناسایی موارد مثبت جنبه مثبتی دارد زیرا آسیب رسانی این افراد در جامعه کمتر می شود اما با افزایش تعداد مبتلایان و علامت دار شدن بیماری در آنها، نیاز به بستری و خدمات آی‌سی‌یو نیز افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه از افزایش شمار قربانیان به کرونای استان به ۱۵ نفر خبر داد و افزود: تا یک ماه گذشته میزان موارد بستری در بیمارستان‌های استان ۱۲ تا ۱۴ نفر بود اما هم اکنون به طور متوسط به ۳۸ نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: زنگ خطر کرونا در استان به صدا درآمده که تلاش نمودیم با مدیریت درست، نیازها را مرتفع کنیم اما افزایش ۳برابری بیماران در استان، بی شک نیاز به بستری و خدمات بیمارستانی را بیشتر خواهد کرد.

دکتر یزدانپناه ابراز داشت: متاسفانه بیشترین موارد مثبت را طی دو روز گذشته در استان داشتیم که ۴۶ درصد موارد مثبت مربوط به شهرستان چرام بود.

وی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در راستای کنترل بیماری در مجامع عمومی خاطر نشان کرد: از این پس مقرر شد هر مراسمی با تایید بخشدار و فرماندار آن منطقه برگزار شود. برای تالارهای عروسی نیز ظرفیت هایی تعیین شده که با حضور ناظر بهداشتی و رعایت پروتکلها مجوز برای برگزاری جشن ها صادر می شود و چنانچه نکات بهداشتی در مراسمات جشن و عزا رعایت نگردد، با صاحبان مجالس و مراسمات برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین از تلاش های این دانشگاه در رفع نیازهای حوزه درمان استان خبر داد و گفت: در روز گذشته ۲۰ مورد تجهیزات آی سی یو خریداری و تحویل بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه شده است.

وی با اشاره به احداث بیمارستان چرام، خاطر نشان کرد: ساخت این بیمارستان شروع شده و پروژه روندی فعال دارد همچنین جهت ساخت بیمارستان بهمئی نیز خوشبختانه ۵ میلیارد تومان از بودجه ملی و چهار میلیارد تومان جهت تجهیزات چهارگانه بیمارستانی پیش بینی شده که به زودی به این شهرستان تحویل داده خواهد شد.


٠٧:٢٧ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٢٧٠    /    تعداد نمایش : ١٠خروج
مطالب آموزشی
فیلم های آموزشی
بروشورها
فایل های آموزشی
پاورقی صفحه

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد و ذکر مطلب از این وب سایت بدون هر گونه تغییر در محتوا و متن مجاز می باشد.

تهیه و طراحی در اداره آمار و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج © 2020