اطلاعیه مهم

کلیه اطلاع رسانی های بهداشتی و درمانی پیرامون کرونا ویروس از طریق این وبگاه به اطلاع عموم هم استانی های عزیز می رسد.

اخبار > 8 تیرماه 99؛ ثبت بیشترین آمار روزانه مبتلایان به کووید 19 در استان


  چاپ        ارسال به دوست

8 تیرماه 99؛ ثبت بیشترین آمار روزانه مبتلایان به کووید 19 در استان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بستری شدن 38 بیمار مبتلا به کووید 19 در هشتمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1039 مورد گزارش شده است.

وی بااشاره به اینکه چهار بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بستری هستند، ابراز داشت: جواب 278 نمونه از آزمايشگاه های سلولی مولکولی یاسوج دريافت شد که متاسفانه امروز بیشترین آمار مبتلایان  را از زمان   شروع  بیماری در استان داشتیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: بيشترين موارد مثبت در چرام ( ٤٦درصد)، گچساران(٢٤درصد) و كهگيلويه(٢٢ درصد) بوده و ٨ درصد باقیمانده مربوط به  شهرستان های ، بويراحمد ، دنا و لنده مي باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در زمان حضور در فروشگاه ها و اماکن عمومی باید ضمن رعایت نکات بهداشتی به شدت مراقب حفظ فاصله مناسب از افراد باشیم و پس از بازگشت به منزل نیز ضروری است دست‌ها و وسایل خود را ضد عفونی نماییم.

وی ادامه داد: متاسفانه در این مدت شاهد برگزاری تجمعات گسترده ای، چون جشن‌های عروسی و مراسمات ترحیم و تدفین بودیم و ادامه این روند می‌تواند فاجعه آفرین باشد؛ بنابراین به مردم هشدار می‌دهیم که بیش از پیش مراقب خود باشند و با سهل انگاری، سلامت خود و جامعه را به خطر نیاندازند.


٠٧:٣٥ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٢٥٩    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مطالب آموزشی
فیلم های آموزشی
بروشورها
فایل های آموزشی
پاورقی صفحه

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد و ذکر مطلب از این وب سایت بدون هر گونه تغییر در محتوا و متن مجاز می باشد.

تهیه و طراحی در اداره آمار و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج © 2020